Wednesday, 4 September 2019

چطور صبح زود به راحتی از خواب بیدار شویم؟

4 شاهراه بینظیر برای اینکه صبح ها به راحتی از خواب بیدار شوید:

مواردی که قرار است در این مقاله به شما بگویم  مواردی هستند که خودم از آنها بی نهایت نتیجه گرفتم و به آنها ایمان دارم.لطفا شما هم به آنها ایمان داشته باشید و به کار بگیرید.

1)دور کردن ساعت کوکی از خودتان:


ساعت کوکی یا گوشیتان را که کوک میکنید از خودتان دور کنید تا برای خاموش کردن آن مجبور شوید از جایتان بلند شوید.نه اینکه به راحتی با دراز کردن دستتان بتوانید آن را خاموش کنید.وقتی مجبور میشوید حتما از جایتان بلند شوید تا بتوانید زنگ را قطع کنید همین باعث میشود تا بخش زیادی از خوابتان بپرد.

2)اَمان از دست شام:


عزیزانی که شام را دیر وقت میل میکنند یا خوش اشتها هستند و زیاد میل میکنند و قصد دارند صبح زود بیدار شوند متاسفانه باید بگویم این کار شما باعث میشود زحمت زیادی را به خودتان بدهید و نتوانید به راحتی در هنگام صبح بیدار شوید.
راه حل ها:
1)سعی کنید حتما دو یا سه ساعت قبل از خواب شام بخورید.
2)لطفا شام سبکی بخورید.
3)در هنگام خواب گرسنه نباشید.چون گرسنگی سبب میشود تا شما خواب خوبی نداشته باشید.اگر گرسنه باشید یا اصلا نمیتوانید بخوابید یا چندین بار بعد از خواب از شدت گرسنگی بیدار خواهید شد.
4)در هنگام خواب نه گرسنه باشید و نه سیر.یک حالت میانه عالی است.این کار باعث میشود در هنگام صبح که ساعت به صدا در آمد شما کمی احساس گرسنگی کنید و همان احساس گرسنگی هم میتواند سبب شود تا دوباره نخوابید.
3)هدفمند باشید:

شاید باورتان نشود اما هدف داشتن تاثیر عجیب و قریبی در بیدار شدن از خواب شیرین صبح دارد.قبلا که هدفی نداشتم وقتی ساعت کوکی به صدا در میامد از خودم میپرسیدم چرا باید ساعت 6 صبح بیدار شوم؟اما اکنون که برای هر روز خود برنامه و هدف دارم ساعت 4/30 صبح بیدار میشوم!
پیشنهاد میدهم قبل از اینکه شب ها بخوابید حتما کارهایی که فردا باید انجام دهید را در یک کاغذ بنویسید و بعد اولویت بندی کنید یعنی کارهای مهم را در ابتدا بنویسید و کارهایی که انجام دادن یا ندادن آنها اهمیت خاصی ندارد را در آخر بنویسید.و اول آن کارهای مهم تر را شروع کنید.
این کار ساده تاثیر بسیار بزرگی دارد.من از زمانی که این کار را انجام میدهم دیگر صبح ها نمیگویم چرا باید از خواب شیرینم بزنم و بیدار شوم و با قدرت از خواب شیرین صبح بیدار میشوم.
4)بدون فکر و سریع از رخت خواب خارج شوید:

بعضی ها وقتی ساعت کوکی به صدا در میاید آن را خاموش میکنند اما بعد از آن دنبال بهانه هایی میگردند تا چند دقیقه ی دیگر بخوابند مثلا میگویند:
  • کارهای امروزم زیاد نیست میتوانم بیشتر بخوابم!
  • حالا یک ساعت بیشتر خوابیدن به کجای کارم آسیب میزند!
  • هنوز خوابم تکمیل نشده!
  • مگر چند نفر این موقع صبح بیدار میشوند که من بیدار شوم!
  • و…

No comments:

Post a Comment